Komisja Młodych

Komisja Młodych Związkowej Alternatywy jest organizacją polskiej młodzieży, której celem jest rozpowszechnianie idei związków zawodowych i solidarności pracowniczej. Powstała ona dzięki inicjatywie osób pracujących, jak i jednocześnie działających wcześniej w środowiskach lewicy parlamentarnej oraz na orbicie różnych central związkowych. Uśmieciowienie, elastyczność oraz niepewność zatrudnienia, jak i brak pełnego zaangażowania dotychczas działających związków zawodowych w polską debatę publiczną, były powodami utworzenie odrębnej komisji w ramach Związkowej Alternatywy.

Założeniem Komisji jest reprezentowanie głosu młodych – pracowników i związkowców.

Celem organizacji jest tworzenie nowej przestrzeni działania dla osób młodych, dopiero wchodzących na dzisiejszy dziki i rozregulowany polski rynek pracy. Komisja Młodych będzie miejscem dyskusji o gospodarce, roli pracowników i związków zawodowych. Nasi działacze oraz nasze działaczki prowadzą szkolenia z wiedzy o działaniu rynku pracy, taktykach i strategiach walki pracowniczej.

Naszym codziennym działaniem wspieramy inicjatywy podejmowane przez Związkową Alternatywę, oraz podmioty w niej uczestniczące. Organizujemy demonstracje pro-pracownicze, jak i uczestniczymy w wydarzeniach politycznych kierujących się wiarą w prawa człowieka oraz ustrój demokratyczny oparty na pełnym dostępie do instytucji państwa, bez względu na sytuację ekonomiczną obywatela i obywatelki.

REGULAMIN KOMISJI MŁODYCH

Dołącz do nas

Aby stać się częścią Komisji Młodych napisz do nas na naszym profilu facebookowym, lub na adres mailowy prowadzony przez przewodniczącego, Wojciecha Łobodzińskiego i jego zastępcę Mateusza Jurewicza

komisjamlodych@za.org.pl

Kontakt dla mediów

Jeśli jesteście zainteresowani rozmową z nami, lub chcecie zaprosić nas do debaty w ramach panelu dyskusyjnego, czy konferencji, piszcie na adres mailowy prowadzony przez naszego rzecznika medialnego Bartosza Kulczyckiego

komisjamlodych@za.org.pl

Aktualności