Zachęcamy do lektury wywiadu z przewodniczącą naszego związku w Krajowej Administracji Skarbowej, Agatą Jagodzińską. Cały wywiad można przeczytać tutaj: https://www.rp.pl/urzednicy/art38450281-szefowa-zwiazkowcow-w-kas-automat-nie-zastapi-godziwie-wynagradzanego

“Styl kontroli już się zmienia. Od naczelników urzędów skarbowych wiem, że coraz częściej stosowana jest wewnętrzna analiza danych od podatników w deklaracjach podatkowych czy plikach JPK. Po takich czynnościach sprawdzających wezwanie podatnika do dobrowolnej kontroli bywa skuteczniejsze niż wysłanie do niego kontrolerów. Jakakolwiek ma być jednak reforma, to nie da się uciec od doświadczonych pracowników i funkcjonariuszy KAS”.

(…)

“Praca kontrolera wiąże się często z różnymi uciążliwościami. Ale chodzi też o docenienie jego skuteczności. Dlatego dodatki kontrolerskie zależą od wielu mierników, m.in. ile wykryje uszczupleń należności podatkowych. Ważne jest, by ich kompetencje były należycie doceniane, niezależnie od tego, czy wciąż będą pracowali w komórkach KAS zajmujących się kontrolą”.