Jak założyć związek zawodowy?
Związkowa Alternatywa jest związkiem zawodowym, który może przyjmować tak osoby fizyczne, jak też istniejące związki zawodowe. Możemy też tworzyć nowe organizacje zakładowe i międzyzakładowe jako nasze jednostki organizacyjne.
W przypadku przyjmowania do naszej centrali już istniejącego związku wystarczy przesłanie nam pisma zawierającego decyzję o przystąpieniu do nas, deklarację o przestrzeganiu naszego statutu oraz informację o liczbie członków zrzeszonych w związku i zgodę na płacenie składek członkowskich. Po otrzymaniu takiego pisma nasz zarząd w ciągu kilku dni podejmie uchwałę o przyjęciu nowej organizacji do Związkowej Alternatywy.
Inną metodą przystąpienia do nas jest założenie organizacji zakładowej lub międzyzakładowej, która bezpośrednio przystąpi do Związkowej Alternatywy. Nie będzie wtedy potrzebne pisanie odrębnego statutu, ponieważ taka organizacja będzie działała na statucie i numerze KRS Związkowej Alternatywy.
Niezależnie od tego, czy przyjmujemy istniejący związek zawodowy, czy też powstaje organizacja zakładowa lub międzyzakładowa jako nasza komórka organizacyjna, składka członkowska wynosi 2 zł od każdego członka związku miesięcznie.

Uchwała o ochronie
Jak założyć związek zawodowy
Wzorzec Protokołu
Aktualności
Nasza akcja w Krajowej Administracji Skarbowej – aż poleje się krew!
Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa w Krajowej Administracji Skarbowej przy wsparciu Związku Zawodowego CELKAS ogłasza akcję: AŻ POLEJE SIĘ KREW. Akcja będzie polegać na tym, że 2 czerwca bieżącego roku pracownicy skarbówki na masową skalę będą oddawać krew lub...
Związek Zawodowy Muzyków Rzeczypospolitej Polskiej wstępuje w nasze szeregi!
Związek Zawodowy Muzyków Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował się przystąpić do Związkowej Alternatywy! Rozmowy z muzykami trwały od kilkunastu tygodni i zakończyły się wspólną decyzją o zacieśnieniu współpracy. 12 maja zarząd ZZMRP podjął decyzję o wstąpieniu w nasze...
Apelujemy do premiera o przywrócenie ministerstwa pracy
Od wielu tygodni w rządzie Mateusza Morawieckiego nie istnieje ministerstwo pracy i nie ma ministra odpowiedzialnego za pracę. To sytuacja bezprecedensowa i szkodliwa. Dlatego napisaliśmy w tej sprawie do premiera.