Z przewodniczącym zrzeszonego u nas Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty, Piotrem Moniuszką rozmawia Wojciech Łobodziński. Całość ukazała się na portalu strajk.eu: https://strajk.eu/czy-ktokolwiek-wplynie-na-kierownictwo-poczty-polskiej/

Jeśli dalsze dwa tysiące etatów zniknie po zwolnieniach grupowych, a pewna część umów na czas określony nie będzie przedłużona, to nie wystarczy. Więc ktoś z kierownictwa spółki musiał wpaść na pomysł, by wykorzystać art.53 kodeksu pracy i zwalniać z dnia na dzień pracowników, którzy długo chorują. Tyle tylko, że część tych ludzi choruje bardzo ciężko.

(…)

Dla wielu pracowników, co sami podkreślają, rozmowa, możliwość poruszenia swoich spraw już dużo znaczy. Wiem jednak, że rozmowa to jedno, ale sprawy trzeba załatwiać. Staram się pomagać i tym, którzy do mnie przyjdą, i tym, o problemach których dowiaduję się gdzieś mimochodem. Tak też było i ostatnio – o zwolnieniu w trybie art. 53 kp kobiety chorej na nowotwór dowiedziałem się przypadkowo. Udało mi się z nią skontaktować i pomóc jej. Wręczone wypowiedzenie zostało tej pani wycofane.