Solidaryzujemy się z prokurator Ewą Wrzosek i sprzeciwia się wobec prób jej zastraszenia. Narzucony przez rząd tryb przygotowań do wyborów prezydenckich kompromituje polskie państwo. Jeżeli doszłoby do wyborów 10 maja, nie byłyby one tajne, powszechne ani bezpośrednie. Wybory byłyby też niebezpieczne dla pracowników Poczty i setek tysięcy wyborców. Dlatego podjęcie postępowania prokuratorskiego odnośnie trybu przygotowania wyborów jest obowiązkiem prokuratury.

Niestety rząd, a wraz z nim władze Poczty nie tylko nie zaprzestały bezprawnych działań odnośnie wyborów, ale wręcz je przyspieszyły. Na dodatek śledztwo podjęte przez prokurator Wrzosek zostało błyskawicznie umorzone, a prokuratura wszczęła wobec niej postępowania dyscyplinarne.

Kroki dyscyplinarne podejmowane wobec prokurator Wrzosek to bulwersujący przejaw zamordyzmu władz, a zarazem łamanie podstawowych praw pracowniczych. Związkowa Alternatywa stanowczo protestuje przeciwko opresyjnym działaniom aparatu ścigania i wspiera Ewę Wrzosek. Nie godzimy się, aby prokuratura służyła partii rządzącej do realizacji jej partykularnych celów. Wyrażamy gotowość do akcji solidarnościowych z prokuratorami nękanymi przez przedstawicieli rządu i apelujemy do pracowników prokuratury, by wstępowali w nasze szeregi.