Zrzeszony w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych Związek Zawodowy Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz należący do Forum Związków Zawodowych Związek Zawodowy Pracowników ZUS Niezależni przesłały przedsądowe wezwanie do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych do naszej liderki w Zakładzie, Ilony Garczyńskiej.

Pisma przedsądowe są reakcją na apel Garczyńskiej o dymisję liderów związków układowych w Zakładzie. Tutaj można się z nim zapoznać:
https://www.za.org.pl/ilona-garczynska-po-uscinskiej-do-dymisji-liderzy-zwiazkow-ukladowych-w-zus
Nasz związek w ZUS wielokrotnie nagłaśniał kompromitujące działania związków zrzeszonych w OPZZ, FZZ i Solidarności. Szczególnie dotyczyło to władz OPZZ w ZUS-ie, które wypłacały sobie środki z różnych źródeł, nie podejmując żadnych działań na rzecz pracowników. Więcej na ten temat tutaj:
https://www.za.org.pl/liderzy-opzz-w-zus-zarabiaja-ponad-dwa-razy-wiecej-od-swoich-czlonkow-a-mimo-to-wyplacaja-sobie-sowite-dodatki-ze-skladek-zwiazkowych

W połowie 2022 r. wyszło na jaw, że liderzy FZZ, OPZZ i Solidarności tylko w grudniu 2021 r. zarobili średnio po 30 tys. zł.