Adam Sieńko: Bizblog.pl: Co usłyszy dzisiaj w słuchawce podatnik Jan Kowalski, dzwoniąc na infolinię skarbówki z pytaniem o Polski Ład?

Agata Jagodzińska: Jeżeli przyjdzie do lokalnego urzędu albo zadzwoni, to pracownik prawdopodobnie poda mu numer do Ministerstwa Finansów i poprosi, by tam kierował swoje pytania. Nie wynika to ze złej woli, przy prostych pytaniach dzwoniący mogą oczywiście liczyć na odpowiedź. Generalnie jednak boimy się, że udzielimy złej informacji. Spoczywa na nas duża odpowiedzialność. Jeżeli podatnik z naszej winy źle się rozliczy i wyjdzie mu dopłata, to pojawiają się konsekwencje karno-skarbowe.

(…)

Pracownicy skarbówki mają dostać w 2022 r. 4,4-proc. podwyżkę wynagrodzeń.

Przy obecnej inflacji 4.4 proc. to śmieszna propozycja. Uchwała modernizacyjna KAS na lata 2020-2022  gwarantowała nam konkretne podwyżki wynagrodzeń. Gdy zaczęła się pandemia, prawie wszystko zostało wstrzymane i rząd nie odmroził tych obietnic po dziś dzień.  

Z tytułu uchwały modernizacyjnej pracodawca zalega nam prawie 200 zł za 2020 r, oraz 200 zł za 2021 r., bo tylko 3 proc. za 2022 r. zostało odmrożone.  Rządzący zapomnieli o niezrealizowanej części za lata 2020-2021, ale my nie. Jako związek domagamy się realizacji tych zobowiązań.

Cały wywiad można przeczytać tutaj: https://spidersweb.pl/bizblog/nowy-lad-wywiad-agata-jagodzinska-kas/