Jesteśmy oburzeni wypowiedziami lidera NSZZ Solidarność, Piotra Dudy, który zaapelował do członków jego związku, by przystępowali do bojówek występujących przeciwko protestującym kobietom. Trudno nam zrozumieć, jak związkowiec może stawać u boku neofaszystów i kiboli przeciwko kobietom broniącym swoich podstawowych praw. Dlatego apelujemy do wszystkich związkowców Solidarności, by występowali z organizacji, która stała się bojówką rządu.

Trudno nam też zrozumieć obojętność Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych wobec ogromnej krzywdy, która dotyka miliony polskich kobiet. Liderzy dużych centrali związkowych chwalą się, że należą do nich setki tysięcy członków, a gdy dzieje się ludzka krzywda, kryją się w swoich gabinetach i udają, że protesty ich nie dotyczą.

Jednocześnie sami deklarujemy pełne poparcie dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Uczestniczymy i będziemy uczestniczyć w protestach przeciwko barbarzyńskiemu prawu antyaborcyjnemu. Nie godzimy się na łamanie podstawowych praw kobiet. Apelujemy do wszystkich pracownic i pracowników o przyłączanie się do protestów. Wspólnie stawiajmy opór zamordystycznej władzy!